About the Company

Szanowni Państwo!

Przedsiębiorstwo POLD – PLAST powstało w 1994 r. Założycielami naszego Przedsiębiorstwa są bracia Adam Krzanik i Zbigniew Krzanik, którzy na początku działalności funkconowali jako spółka cywilna, później spółka jawna i obecnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Od roku 1996 naszym głównym zajęciem są usługi w zakresie wykonywania izolacji dachów płaskich. Naszą specjalizacją jest wykonawstwo paro, termo, i hydroizolacji dachów płaskich przemysłowych na każdym rodzaju podłoża (blacha trapezowa, żelbet, dachy odwrócone, dachy zielone, konstrukcje dachowe).

Na początku naszej pracy znaleźliśmy pomoc w niemieckiej firmie AWA, z którą bardzo szybko zacieśniliśmy współpracę, stając się autoryzowanym wykonawcą pokryć dachowych w technologii i na materiałach koncernu AWA – wiodącego wówczas producenta pap termozgrzewalnych.

W roku 2002 podjęliśmy współpracę z firmą VEDAG POLSKA producenta pap termozgrzewalnych i mas bitumicznych. Przez pół roku wykazaliśmy się odpowiednimi wynikami, a biorąc pod uwagę nasze zaangażowanie i rzetelność we współpracy firma VEDAG POLSKA udzieliła nam autoryzacji w zakresie wykonawstwa technologii VEDAG.

Od tego momentu nasza firma wykonała wiele inwestycji związanych z profilem specjalizacji, które dzisiaj mierzone są milionami m2 wykonanych pokryć dachowych.

Naszymi klientami w dotychczasowej działalności byli i są jednostki gospodarki państwowej i gminnej, inwestorzy prywatni jak też przedsiębiorstwa notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Niektóre wykonane przez nas inwestycje były finansowane ze źródeł UE. Lista wykonanych prac jak też wybrane listy referencyjne znajdują się w dziale [Realizacje]

Mając na uwadze bardzo szybko postępujący rozwój technologiczny w sektorze hydro i termoizolacji na świecie, postanowiliśmy wdrożyć nowe technologie pokryć dachowych.

kadra

Kadra naszego Przedsiębiorstwa poprzez intensywne szkolenia i ciągły nadzór technologów zdobyła odpowiednią wiedzę teoretyczną jak też umiejętności praktyczne przy zastosowaniu membran dachowych PCV (folii), jak też w technologii EPDM, przez co staliśmy się Przedsiębiorstwem, które w branży dekarskiej jest przygotowane logistycznie i technologicznie do wykonania każdej inwestycji, w której został zaprojektowany dach płaski.

Nasze przedsiębiorstwo poprzez dotychczasową działalność i wykonane zlecenia, zostało zauważone przez dostawców i producentów materiałów dekarskich. Obecnie ściśle współpracujemy z takimi dostawcami pokryć dachowych jak: PROTAN, SIKA, FDT, BAUDER – w zakresie membran PCV, oraz VEDAG, ICOPAL, TECHNONICOL, SOPREMA – w zakresie pap termozgrzewalnych. Termoizolacje dachowe dostarczają nam tacy producenci jak: ROCKWOOL, SAINT-GOBAIN, KINGSPAN, ECOTHERM, STYROPOL.

W strukturze POLD – PLAST znajduje się oddział wykonawczy posiadający potencjał do prowadzenia prac ze szczególnym nastawieniem na roboty pokryciowe. W skład zespołu wykonawczego wchodzą: 4 osoby kierujące i nadzorujące prace (uprawnienia budowlane) oraz 70 pracowników fizycznych w tym 8 brygadzistów. Ponadto w sezonie, jeżeli zachodzi taka potrzeba, ilość osób zatrudnionych zostaje zwiększona o około 50 %.

Pracownicy wykonujący pokrycia dachowe posiadają umiejętności praktyczne wynikające z kilkuletniego stażu wykonawczego. Intensywne szkolenia pracowników, udział w konkursach branżowych jak i ciągły nadzór na obiektach remontowanych lub nowych, pozwoliły wyselekcjonować najlepszych fachowców, a co za tym idzie wypracowanie dobrej marki firmy potwierdzonej licznymi referencjami. Wszyscy nasi pracownicy są zatrudnieni na podstawie stałej umowy o pracę co gwarantuje pełne zaangażowanie w realizacji powierzonych zadań.

Miło nam Państwa poinformować, że nasza firma zdobyła prestiżową nagrodę za działalność w latach 2004-2006 i otrzymała miano GAZELI BIZNESU, jako jedno z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w skali regionu i całego kraju.

Zapraszamy do współpracy!

Zarząd Spółki POLD PLAST Systemy Dachowe